Indul az őszi évad az Európa Pontban. Szeptemberben Navracsics Tiborral és Balázs Péterrel azt elemezzük, mit várhatunk az Európai Uniótól és intézményeitől a 2024–2029-es időszakban, és érkeznek hozzánk a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál európai íróvendégei is. Részletek és regisztrációs linkek a posztban, tartsatok velünk!
Húsz évnyi EU-tagság, húsz európai uniós fejlesztés a több tízezerből – ez látható az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete köztéri kiállításán az ország összes megyéjében és Budapesten.
Kép- és szöveggenerálás, arcfelismerés, gépi fordítás, önvezetés, okosotthonok: a mesterséges intelligencia az elmúlt években robbant be az életünkbe – vagy legalábbis így érezhető –, és az útnak még csak az elején vagyunk. Az EU létrehozta a világ első átfogó jogszabályát, amely szabályozni igyekszik a mesterséges intelligenciát. Nézzük meg, miről szól az augusztus 1-jén hatályba lépett EU AI ACT!
Gordon Ramsay szerint a legfinomabb nyári saláta. Honnan ered és milyen változatai ismertek a főételként is működő nizzai salátának?
Az Európai Unióban a világon egyedülállóan erősek az utasjogok, amelyek a közösség területén repülővel, hajóval, távolsági autóbusszal vagy vasúton utazókat védik. A jogok érvényesítésének elősegítésére a Bizottság most többek közt a fogyatékossággal élő és csökkent mozgásképességű légi utasok jogaira vonatkozóan adott ki értelmezést.
Szeptemberig az Európa Pont nyári szünetet tart, de szokás szerint idén is találkozhattál velünk több fesztiválon. A most kezdődő Szigeten is ott leszünk, ahol európai uniós és az európai kultúrához kapcsolódó programokkal, játékokkal és beszélgetésekkel várunk. Íme a részletek.
Ez a hagyományos görög étel spenótból, rizsből, hagymából, fokhagymából és különféle fűszerekből áll. Végtelenül egyszerűen és gyorsan elkészíthető, kiadós, ráadásul tele van tápanyagokkal és remek ízekkel.
Az egyre szélsőségesebb időjárás, a száraz és forró időszakok és villámárvizek váltakozása a városokban okozza a legnagyobb gondot. Egy EU-s társfinanszírozással megvalósuló LIFE-projektben most három kerület, a fővárosi önkormányzat és szakmai partnereik tesznek azért, hogy Budapest az értékes esővizet megtartó és azt megfelelően kezelő „szivacsvárossá” váljon.