Logo Pic
Cégkasszás 2025. április 11.

100% vissza nem térítendő támogatás a hazai innovációk levédetésére

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) idén is meghirdeti nagysikerű pályázatát, amely hazai vállalkozások, kutatóhelyek, valamint magánszemélyek számára nyújt akár 7,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást szellemi alkotásaik jogi védelméhez. A most induló felhívás 500 millió forintos keretösszegéből a hazai és nemzetközi oltalomszerzéssel kapcsolatos hatósági díjakon felül akár az ezeknél jelentősebb mértékű iparjogvédelmi tanácsadás vagy a kapcsolódó ügyvivői szolgáltatás költségei is fedezhetők.

Az NKFI Hivatal évek óta célzott pályázatokkal támogatja, hogy minél szélesebb réteg – akár a legkisebb mikrovállalkozás vagy egy egyéni feltaláló is – élhessen ezzel a lehetőséggel, oltalmat szerezve a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalánál (SZTNH) az újonnan kifejlesztett termékeire, technológiáira vagy brandjére. A Neumann János Program kiemelt célja a hazai vállalkozások és egyetemek szabadalmi aktivitásának növelése. Lényeges eredmény, hogy tavaly 35%-kal nőtt a szabadalmi bejelentések száma éves alapon. Kiemelkedően nőtt az egyetemek szabadalmi aktivitása: összesen 143 db bejelentést tettek tavaly a felsőoktatási intézmények, ami kétszeres növekedés éves alapon és hétszeres növekedés az 5 évvel ezelőtti értékhez képest.blogcikk_1_1.jpeg

„A szellemi tulajdonvédelmi stratégia megléte és a hasznosítás fontos alapkövei a hazai innováció sikerességének. Tudatosítással, oktatással, illetve célzott kedvezményrendszerrel támogatjuk és motiváljuk a hazai szereplőket az iparjogvédelmi aktivitásuk növelése céljából. Ez a pályázat egyedülálló módon nyújt lehetőséget a hazai és nemzetközi oltalomszerzés legfontosabb döntési pontjainál felmerülő költségek finanszírozására, így segítve elő végső soron a hazai, európai és nemzetközi iparjogvédelmi oltalom megszerzését. A nemzetközi PCT szabadalmi bejelentéseknél mind a Visegrádi Szabadalmi Intézet, mind az Európai Szabadalmi Hivatal megjelölhető lesz nemzetközi kutatóhatóságként”– hangsúlyozza Farkas Szabolcs, az SZTNH elnöke.

„Ez a pályázat fontos sarokkő a hazai vállalkozások és kutató-tudástermelő intézmények versenyképességének erősítésében. Mindenkit buzdítunk a szellemitulajdon-védelem eszköztárának egyre tudatosabb alkalmazására, ez segít abban, hogy a kutatási eredményekből és az innovatív ötletekből kézzelfogható versenyelőny és jelentős gazdasági eredmény származzon” – mutat rá Szabados Zsuzsa, az NKFI Hivatal vállalati innovációs elnökhelyettese.

Az NKFI Hivatal hasonló céllal meghirdetett korábbi pályázatain 2015 óta összesen 647 kérelem részesült több mint 940 millió forint támogatásban.

Részletek a pályázatról az NKFI Hivatal honlapján.

 

Vissza a címlapra
Cégkassza
A cégkassza vállalati pénzügyekkel foglalkozik. Pontosabban vállalatok pénzügyeivel, még pontosabban és elsősorban kis- és közepes vállalatok mindennapos pénzügyeivel. Mindenevők vagyunk, úgyhogy szó lesz mérlegkészítési tanácsoktól kezdve a vállalatfinanszírozáson át a garancia intézményekig mindenről. Szándékaink szerint érdekesen, érthetően, élvezetesen. Na nézzük, és persze számoljunk!
Legjobban pörgő posztok
A Bologna elleni mérkőzés
Apuleius • 2 nap
Nagy dán szalámi teszt
Linda Morvai • 12 nap
Idősebb korban is természetes a szerelem
Kontent • 12 nap
Douglas Luiz: „Ezek a sérülések nem normálisak!”
venember83 • 6 nap
A Monza elleni mérkőzés
Apuleius • 9 nap
Cikkek a címlapról
Ide vidd a kutyát strandolni!
    Állandó problémaköre a kutyásoknak, hová lehet menni pancsolni a kedvenccel. Mert igen, a nyár és a fürdés nekik is jár, sőt. Most hoztam egy menő listát nektek, kutyafuttában közlöm is, hogy rá tudjatok keresni igény esetén. A kutyabarát szolgáltatók közül természetesen nem maradhatnak ki a…
5+1 hasznos tipp a méhek napjára
A legelőtől az itatón át a tudatos mézvásárlásig.  1994 óta az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME) kezdeményezésére április 30-án tartjuk a méhek napját! Mivel hazánkban sajnálatos módon alacsony a mézfogyasztás, a program nem titkolt célja a méz és a méhészeti termékek megismertetése és…
>