
Magyarország 22 éve csatlakozott az Európai Unióhoz. Az EU születésnapja mellett ezt is ünnepeltük múlt vasárnap Európa-napi fesztiválunkon, a budapesti Szabadság téren. Összefoglaló, sok képpel.
Az Európa-nap története Robert Schuman 1950. május 9-én tett nyilatkozatáig nyúlik vissza. E naphoz kapcsolódik az európai béke és egység eszméjének születése – erről korábbi cikkünkben bővebben is olvashatsz.
EU félmaraton…
A program ismét a hagyományos Európa-napi futóversennyel kezdődött. A 21,1 kilométeres félmaratonnak idén 1603 egyéni induló és 625 váltócsapat vágott neki.
…és fesztivál
A rendezvényt Zupkó Gábor, az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének vezetője és Lakos Eszter európai parlamenti képviselő (Tisza, Európai Néppárt) nyitotta meg.
Zupkó Gábor beszédében gratulált a félmaraton résztvevőinek, és megemlékezett Perger Istvánról, a képviselet közelmúltban váratlanul elhunyt munkatársáról, az EU-futás egyik ötletgazdájáról.
„A magyar történelem legjobb pillanatai mindig azok voltak, amikor Magyarország a szabadság és az európai közösség oldalán állt. Mi magyarok a történelem során soha nem felejtettük el, hogy Európához tartozunk. Európához tartozunk, nem pedig Eurázsiához. A magyarok ezzel kapcsolatos meggyőződése mindenféle politikai kommunikáció ellenére megingathatatlan maradt – mondta Lakos Eszter. – Magyarország hozzájárul egy erős, független Európához, ami egyúttal Magyarország jólétének és biztonságának egyik nélkülözhetetlen pillére most, és minden bizonnyal az elkövetkező évtizedekben, évszázadokban is. Csakis a demokrácia, nem pedig a demokrácia tagadása az, ami előrevisz minket, európaiakat.”
Hiperkarma, Felefánt (a két alapító kedvenc Elefánt-dalai), Varró Dani, Ivan & The Parazol duóban, Veronaki, gyerekprogramok, kreatív foglalkozások, EU-s információk, hasznos és érdekes játékok – ez várta a többezer fesztivállátogatót. Fotóinkon megnézheted, hogyan érezték magukat, Flickr-oldalunkon pedig még több képet találsz.
Találkozunk jövőre!
Fotók: Ancsin Gábor, Barta Bálint, Berecz Valter, Tuba Zoltán (kepszerk.hu)
---
Az Európa Pont az Európai Bizottság és Európai Parlament információs és kulturális központja a budapesti Millenáris Parkban. Tájékoztat, szórakoztat, beszélgetéseknek ad teret, embereket hoz össze európai témákhoz és kultúrákhoz kapcsolódóan.
Olvasd el többi bejegyzésünk, iratkozz fel hírlevelünkre, hallgasd a podcastunkat, kövess minket a Facebookon és YouTube csatornánkon, gyere el ingyenes programjainkra, vagy, ha nem lehetséges a személyes jelenlét, kövesd őket online!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
































