A Koncertblog jóvoltából a ma esti koncertek egy részét élőben is élvezhetitek! :)
A Millenáris Fogadóban igazi vásári forgatag alakult ki, csak éppen árusok helyett a különböző európai intézmények és kulturális intézetek standjai körül tolong a jónép. Gyakorlatilag nyílt napot tart a Bizottságtól kezdve a Parlamenten át a fiatalok mobilitását és tanulását segítő különböző programokig számtalan intézmény és alapítvány.
Millenáris Fogadó from Európa Pont on Vimeo.
Pályázati lehetőségekről és az egyes szervezetek szerepéről egyaránt információt kaphatnak az érdeklődők - bár elsősorban inkább a szórakoztató programok vonzzák a tömeget. A nyelvi koktélbár nem korlátozódik az EU nemzeteire, a Goethe-Institut, az Institut Français vagy az Osztrák Intézet mellett a Svájc nagykövetsége és az Izraeli Kulturális Intézet is képviselteti magát.
Európa Pont nyitás from Európa Pont on Vimeo.
Már a 10 órás nyitásra is szép számban jöttek szülők-gyerekek az Európa Pontba. Egyelőre rajzfilmek, kézműves programok és hatalmas kék-sárga gumilabdák biztosítják a hangulatot.
Beszéltünk a hamarosan kezdődő "Csillagvándorok" interaktív gyerekelőadás szereplőivel is, egyelőre csak a beöltözésről egy kép, itt még nagyon szigorúan néznek:
De itt már nagyon is vidáman játszanak a gyerekekkel együtt csillagvándorosat:
Csillagvándorok from Európa Pont on Vimeo.
Végül íme európai környezettudatosságunk bizonyítékai: az újrahasznosított papírból készült székek, nagyon menők:
Nagyon csábító, hogy azzal dicsekedjünk, csak miattunk lett hirtelen tavasz, úgyhogy meg is tesszük: holnap és holnapután, a januári tavaszban Európa Pont nyitófesztivál, jobbnál jobb programokkal. A zártkörű Magashegyi underground koncertet kivéve minden programunk nyilvános és ingyenes!
A JANUÁR 8-I PROGRAM
Európa Pont
10h-11h Rajzfilmek vetítése
11h-12h Csillagvándorok interaktív gyermekelődás
12h-13h Rajzfilmek vetítése
13h-14h Francia nyelvű foglalkozás gyerekeknek
14h-15h Francia nyelvű foglalkozás gyerekeknek
15h-16h Rajzfilmek vetítése
10h-16h Fajáték játszóház
10h-16h Kőfestés
10h-16h Arcfestés
16h-18h Filmvetítés
18h-18h45 Magashegyi Underground Unplugged
Fogadó Színpad
14h30-15h A leginnovatívabb nyelvi program 2010-ben – az Európai Nyelvi Díj átadója
15h-15h30 Nyelvi Koktélbár Díjátadó
18h-18h15 EU KVÍZ/Átállás
18h05 Havervagy tánc-Flashmob
18h15-20h Slam Poetry verseny
20h-20h20 EU KVÍZ/Átállás
20h20-21h45 Palya Bea Trió
21h45-22h10 EU KVÍZ
22h10-24h Rotfront Koncert
24h-04h Palotai Balkan set
A Fogadón belül
10h-15h30 Európai Nyelvi Koktélbár
10h-15h30 EU-s Intézmények standjai
10h-15h30 Makett Labor RE-Cycling Ponyva Workshop
10h-18h Klíma Iroda
10h-18h Víz sarok
10h-18h Néprajzi Múzeum Interaktív sarok
10h-18h00 Karton Design Work-shop
Fair trade mező
12h-18h Akadályverseny, vásár, hóemberépítő verseny
Park
10h-20h Önkéntes próbababák
Európa Mező
11.00-11.30 „Hogyan tovább?” – Továbbtanulás az EU-ban, kérdések és válaszok
11h30-12h15 Mi fán terem a 'konkúr'? avagy karrierlehetőségek, gyakornoki helyek az Európai Unió intézményeiben. + A soknyelvűség gyönyörködtet - előadás a többnyelvűségről
12h15-12h45 Ariadné fonala – EU információforrások
12h45-13h15 Mit nyújt Európa a fiataloknak? – az Eurodesk hálózat és a Fiatalok-Lendületben Program (Mobilitás)
13h15-14h Karrier és kaland egyszerre – ösztöndíjjal Európában
14h-14h30 Mi legyen a zsebedben, ha nekivágsz Európának? - Az Europass portfólió bemutatása
Fogadó Padlás
10h-11h Mozgásra épülő dráma foglalkozás: Őselemünk a VÍZ témában
13h-14h Mozgásra épülő dráma foglalkozás: Őselemünk a VÍZ témában
14h-15h Angol nyelvű foglalkozások gyerekeknek
15h30-15h40 Budapest Főváros Hűvösvölgyi Gyermekotthon lakóinak műsora
15h40-16h30 Misztrál együttes- Álom kófic koncert
16h30-18h Nyeső Mari: Meteorológus Gyermek Program
A JANUÁR 9-I PROGRAM
Európa Pont
10h-11h Francia nyelvű foglalkozás gyerekeknek
11h-12h Francia nyelvű foglalkozás gyerekeknek
12h-14h Rajzfilmek vetítése
14h-15h Mozgásra épülő dráma foglalkozás: Őselemünk a VÍZ témában
15h-16h30 Angol nyelvű foglalkozások szülőknek
10h-16h Fajáték játszóház
10h-16h Kőfestés
10h-16h Arcfestés
16h30-18h Filmek vetítése